Vybavenie

pozri sa na vybavenie, ktoré ti pomôže naštartovať svoj biznis na profi úroveň

Mikro SD karta
+ adaptér

uložný priestor

Tvoj fotoaparát, telefón či kamera potrebujú externé úložisko. Tou môže byť práve mikro SD karta. Je malá a skladná. K dostaneš samozrejme aj adaptér, tak aby si kartu vedel prehrať aj na laptope, alebo zariadeniach s klasickou SD kartou.

Samsung
64 GB

SD karta

uložný priestor

Ulož si čo potrebuješ na médium, ktoré má tak malé rozmery. Vezmi a ulož do vrecka ak potrebuješ a vytiahni práve vtedy keď ho najviac potrebuješ.

Dron

natáčanie videa vo výškach

Aj ty si si všimol, že tento tred stále stúpa? Video natočené z výšky je veľmi príťažlivé. Ide to jednoducho. Stačí mať však trochu trpezlivosti a naučiť sa ovládať dron.

Power banka

energia uložená pre okamžitú spotrebu

Stalo už aj tebe, že tvoj telefón sa vybil práve vtedy, keď si potreboval fotiť, či natáčať video? Mrzuté, že? Vyrieš tento problém jednoduchých riešením. Maj pri sebe power banku a keď budeš vidieť, že batéria dochádza, pripoj power banku a funguj niekoľko hodín ďalej.

Bezdrôtová nabíjačka

polož a nabíjaj svoj telefón bez šnúry

Aj tebe prekáža keď sa tvoj telefón nabíja a v tom momente ti niekto volá? Musíš odopnúť kábel, niekedy celkom výzva, a potom, keď dovoláš, opať pripnúť. Dosť nepraktické.

Čo to urobiť trochu viac smarty. Pripoj bezdrôtovú nabíjačku na elektriky a vždy keď budeš potrebovať nabíjať, telefón polož na nabíjačku. Ihneď sa nabíja, keď treba.

Raspberry Pi 4

počítač do vrecka

Sú okamihy, kedy by si ocenil sedieť teraz pri tvojom stolnom počítači, či laptope. Si však možno v hoteli na izbe a jediné čo ti zostáva je ísť požiadať recepčnú, či majú v hoteli nejaký počítač na ktorom by si vedel urobiť svoju prácu.

Áno je to možné. Stáva sa však, že takúto možnosť nádete v špičkovom hoteli. Čo však urobiť vtedy, keď zistíte, že tam nemáte svoje aplikácie?

Riešenie je mať vreckový počítač pri sebe. Ten vieš napojiť rýchlo ku televízoru v hoteli. Ak máš prenosnú klávesnicu a malú myšku si ako keby si bol doma v kancelárii.

USB kľúč

uložný priestor

Niekedy ti možno chýba, že sd kartu nevieš zavesiť na kľúče a mať ju po ruke všade tam kde máš kľúče od zámkov.

Môžeš sa teraz tešiť, pretože tento problém rieši práve USB kľúč, ktorý si vieš pripnúť na kľúčenku. Takto budeš mať vždy pri sebe úložný priestor, ktorý potrebuješ.

Redukcie

prepoj zariadenia medzi sebou

Stáva sem aj tebe, že rád by si prepojil svoj telefón s nejakým zariadením a zrazu nie všeky zariadenia majú rovnaké koncovky, alebo nekomunikujú ako by si chcel?

Vyrieš to na úrovni redukcie a ušetri si starosti a čas.

AirPods

bezdrátové slúchadlá + mikrofón

Vadí aj tebe, keď sa potrebuješ sústrediť na svoj hovor a šnúra od slúchadiel ťa proste limituje? S tým je koniec. Hovor s kým potrebuješ a urob si pri tom trebárs aj kávu.

Špičkové bezdrátové slúchadlá a mikrofón v jednom zariadení ti to umožnia. Áno, je práve vďaka AirPodom. Apple to vyriešil bravúrne. Tieto slúchadlá sú ľahké a vždy pripravené keď to najviac potrebuješ.

TriPod

prichyť svoj telefón, kameru, fotoaparát

Sú momenty, kedy by si prijal aby telefón držal niekto iný a ty si mohol urobiť fotky, video bez toho aby si ho držal v ruke. Môžeš na to použiť práve tronožku.

Pripni ju všade tam, kde je možné ju upevniť k niečomu. Tvoje ruky budú opäť voľné a môžeš sa sústrediť práve na svoju činnosť.

Statív

čistý záber, miesto rozmazaného

Ani trojnožka niekedy nevyrieši všetky upevnenia a potrebuješ práve nástroj, ktorý ti zabezpečí pevné upevnenie fotoaparátu, kamery, alebo telefónu, či osvetlenia.

Statív je práve nástroj, ktorý vieš na túto vec najlepšie použiť. Keď skončíš, zbalíš do púzdra a uskladníš.

Selfie tyč

odfoť a natoč seba aj blízkych

Ideš do vody, alebo si na prechádzke a rád by si nasnímal seba a priateľov? No nie vždy to ide len nastavením ruky. Rozsah aký by si potreboval presahuje dĺžku tvojej ruky?

Áno stáva sa to práve aj mne. Vtedy môžeš použiť selfie tyč a predĺžiť vlasnú ruku o koľko potrebuješ.

Stabilizátor

plynulý netrhaný obraz, video

Čudoval som sa veľmi dlho, ako je možné natočiť video bez toho, aby bol obraz trhaný. Ako dokážu ľudia mať tak stabilnú ruku a zároveň pri tom behať a na obraze nie je nič poznať?

Riešením je práve stabilizátor, ktorý svojou činnosťou stabilizuje výkyvy, ktoré ste pred tým mali pri natáčaní videa.

Osvetlenie

buď dobre viditeľný

Svetlo veľmi ovplivňuje naše celkové vnímanie. Keď je ho málo, stráca celkový dojem z obrazu na kvalite.

Zvýš celkový dojem z obrazu tým, že dodáš kompozícii potrebné svetlo.

Mikrofón, stolný

kryštálový zvuk

Kryštálový obraz bude nanič, ak ťa vo tvojom prejave, videu alebo webinári nebude dobre počuť.

Celkový dojem upadne a ľudia ťa nebudú po čase vnímať. Zvýš profesionalitu zvuku práve stolným mikrofonom. Tvoj hlas bude zrazu znieť ako v televízii.

Mikrofón, prenosný

čistý zvuk aj za nepriaznivého počasia

Nie vždy je možné pri natáčaní videa sedieť a potrebujeme byť v stoji. V tomto momente nám stolný mikrofón moc nepomôže.

Túto situáciu zachráni práve prenosný externý mikrofón, ktorý si viete pripnúť na svoju košeľu, či bundu.

Diktafón

nahraj svoj hlas všade kde si

Externý mikrofón treba spárovať s nejakým zariadením. To dá asi rozum každému. Čo však urobiť keď chceme využiť špičkovú kameru avšak tá je ďaleko od vás a zvuk stráca na intenzite a kvalite?

Riešením môže byť práve diktafón. Zaznamenaná zvuk viete spojiť s obrazom cez aplikácie.

iPhone 12 Pro Max

kamera, foťák a laptop v jednom

Chcel by si odovzdávať tú najvyššiu kvalitu obrazu a zvuku práve svojím sledovateľom?

Môžeš k tomu využiť najnovší iPhone. Jeho záznam videa a z zvuku sú famózne.

Samsung S20+

kamera, foťák a laptop v jednom

Veľkým konkurentom v oblasti záznamu videa a zvuku je mobilný telefón od Samsungu. V oblasti záznamu videa dokonca dokáže predčiť aj špičkový telefón od Apple.

Zrkadlovka

profesionálne fotky, videá

Rozhodol si sa, že tvoje fotky budú kryštálové? Si potom na správnej ceste ako odovzdať tú najvyššiu kvalitu fotky a videa tvojím sledovateľom.

Namier a stlač spúsť a presvedč sa o kvalite záznamu sám.